GizemliSevgi Reklam Alanı
8 Mart Mit Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi Yalanı
8 Mart Mit Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi Yalanı

 GizemliSevgi  

 

 

8 Mart Mit Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi Yalanı

Son günlerde yine sosyal medyada dönen bir içerikle gündemimizi değiştiriyoruz arkadaşlar. Neymiş T.C Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü böyle bir karar almış.

 

Aslına bakarsanız bu içeriği girmeden önce çok direndim. Dedim belki herkes yapmaz bunu farkına varanlar olur ama ne yazık ki alıkoyamadım kendimi. Son iki gündür özellikle Facebooküzerinde dönen Milli güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarlairtibatlı kamu çalışanları hakkında genelge adlı içerikten bahsedeceğiz.

Kim Neyi Tehdit Ediyor Arkadaş ?

Facebook, Twitter, Instagram veya diğer sosyal medya platformları üzerinde hesapları bulunan kullanıcılar son zamanlarda çığ gibi büyüyen “Paylaşma, kopyala yapıştır” telkini ile kendi zaman tünellerinde bu postları giriyorlar. Meşhur olan o postlardan birisi de bugün yine patladı.

Yayınlanan post ise şu şekilde:

RESMILEŞTİ DİKKAT!!!

T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 16.02.2016 tarih ve 69471265-010-06/1955 sayılı Milli Güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları hakkındaki Genelge (2016/4) Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Ayrıca MİT Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi doğrultusunda Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.

NOT: PAYLASMAYIN DUVARINIZA YAPISTIRIN.

8 MART 2016

deniliyor aynen. Şimdi şöyle kısa bir mantalite kuralım: Facebook‘a kayıt olurken hiç kimse kayıt şartlarını okumadığı için bu gibi zerzavatları zaten kabul ederek kayıt oluyor. Yani sizin bu yazıyı duvarınıza yapıştırıp paylaşmanız hiçbir şeyi ifade etmiyor.

Ayrıca MİT Müsteşarlığı Ağ bildirgesi diye bir bildirge olmadığı gibi, bu gibi içerikler 69471265-010-06/1955 sayılı bir kanun da bulunmuyor. Sadece “Milli Güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılar ile irtibatlı kamu çalışanları hakkındaki genelde” kısmı var ancak bu genelgenin konusu da tamamen farklı diyebilirim.

resmilesti-dikkat
Buraya Dikkat

Bir de paylaşılan postların içerisinde Türk Ceza Kanunu ile ilgili maddelerin burada yer alması beni benden almış durumda. Bir başkasının sizin adınıza açmış olduğu bir sosyal medya hesabından veya herhangi bir paylaşımdan dolayı Facebook, Twitter gibi platformlar size para ödemez 🙂 Facebook’un Türk Ceza Kanunu ile uzaktan veya yakından ilgisi bulunmamaktadır.

Ancak bu postu hazırlayıp kısa süre içerisinde geniş bir kitleye yaymayı başaran o ilk insanı tebrik ediyorum. Gerçekten pazarlama stratejisini biliyor olsa gerek 🙂 Bu tür planlı paylaşımlar genellikle sazan.avi olarak bilinir ve her sene mutlaka tekrarlanır.

Bir başkasının sizin hesabınızı kopyalayarak hakaret içerikli paylaşımlar yapması sizi suçlu duruma düşürmemektedir. Suçlu iseniz zaten her halukarda bilgisayarınızdan nerelere girip çıktığınız rahatlıkla görülebilmektedir bu konuda rahat olunuz.

Kime veya hangi amaçla paylaşıldığı bilinmeyen bu içeriklere aldanmayınız ve alıp duvarınızda sazan gibi yapıştırmayınız. Gerçekten komik duruma düştüğünüz gibi, bu tür senaryolara kanarak sazan durumuna düşmeyiniz.

NoT : Alıntıdır.

 


BİLGİLER
tarafından 09 Mart 2016 - 01:42 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 160 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
GizemliSevgi - Reklam Alanı
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu opera..

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Diyarbakır’daki Hevsel Bahçeleri’ne Emniyet Müdürlüğü... [Devamı]

Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu operasyonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan’a..

  Erdoğan'ı, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun, Bakü'deki... [Devamı]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan’a gitti
“1 Mayıs tabusunu ortadan kaldırdık&..

  Başbakan Ahmet Davutoğlu,Çankaya Köşkü'nde sendika temsilcileri ile biraraya geldi. Davutoğlu'nun... [Devamı]

“1 Mayıs tabusunu ortadan kaldırdık”
‘Türkiye üzerine düşen bölümü karşıl..

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AB Komisyonu'nun 4 Mayıs'ta vize muafiyetiyle ilgili... [Devamı]

‘Türkiye üzerine düşen bölümü karşılamış olacaktı’
Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih a..

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin, medeniyetimizin binlerce yıllık tarihini, neredeyse... [Devamı]

Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih anlayışını reddediyorum
Bugün gündemde neler var?

  1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, "İlim Yayma Cemiyeti 65.... [Devamı]

Bugün gündemde neler var?
Teröristlerin açtığı çukurların derinliği ..

  Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet birimlerince... [Devamı]

Teröristlerin açtığı çukurların derinliği 2,5 metreyi buldu