GizemliSevgi Reklam Alanı
Ali Sabancı “3.Köprü de 3.Havaalanı da mutlaka yapılmalı”
Ali Sabancı “3.Köprü de 3.Havaalanı da mutlaka yapılmalı”

Adıyaman Genç İşadamları Derneği (AGİD), TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı’yı ağırladı.

Adıyaman Genç İşadamları Derneği (AGİD), TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı’yı ağırladı. Girişimciliği ve başarıyı özendirmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Yılın İşadamı ve Yılın Genç Girişimcisi’ ödül töreninde konuşan Ali Sabancı, 3.Köprü ve 3.Havaalanının ihtiyaç olduğunu ve mutlaka yapılması gerektiğini belirtti.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr.Murtaza Yetiş olmak üzere, Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan ve çok sayıda işadamı katıldığı program kokteyl ile başladı.

AGİD Başkanı Ural “Yeni girişimcilerin sayısını artırmayı hedefliyoruz”

Bağcılar Halk Sarayında düzenlenen programın açış konuşmasını AGİD Başkanı Ahmet Ural yaptı. Ural, amaçlarının, yeni girişimcilerin sayısını artırmak olduğunu belirterek, başta Ali Sabancı olmak üzere tüm davetlilere teşekkür etti.

Sabancı: “Girişimcilik oranında büyük artış var”

Yeni Nesil Girişimcilik konferansında konuşan Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, girişimcilik oranının son yıllarda iki katına çıktığını vurgulayarak, “Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, ülkemizde 2009’dan bugüne girişimcilik oranında yüzde 100’lük bir artış var. Biz de bu artışın farkında olarak ülkemizdeki rol model sayısını artıracak her türlü inisiyatifi destekliyoruz. Girişimciliği destekleyen ve girişimci kulübünün kurulmasına öncülük eden tüm arkadaşlarımıza, kurum ve kuruluşlara da teşekkür ederim.”

Pegasus Havayolları şirketiyle birçok kez  yurt dışına gittiğini anlatan Sabancı, şöyle devam etti: 
“76 milyonluk ülkede yaşadığım için mutluyum. Birçok yatırımcı gördüm ve bunların yarısı Türk şirketi. Türkiye’nin böyle bir özel durumu var. Bu özel durumun altını ekonomik olarak doldurmamız gerekir. O da girişimcilere düşüyor. Ankara, özellikle genç nüfusumuzla övünüyor. Her sene 800 bin genç, iş bulmak için iş gücüne katılmaya çalışıyor. Bunların yüzde 20’si yani 5’te 1’i işsiz. Bize düşen görev de bu Türkiye’nin içinde bulunduğu muazzam ortamın altını doldurmak, gençlere de iş bulacak girişimcilik ekosistemini yaratmak.”  

Adıyaman’da kadın istihdamı diğer illere göre daha fazla

Adıyaman’da kadınların işe katılımının diğer illere göre yüksek olduğunu kaydeden Sabancı, “Girişimcilik evrensel bir çağrıdır, kadınlarımızı daha çok girişimci olmaya çağırmalıyız” şeklinde konuştu.  

En iyi adamla çalış

Sabancı, Amerikalı bir girişimciyle tanıştığını belirterek, onun tavsiyelerini, “En iyi adamla çalış. Kendine göre ürün yapılmamalı, misafirini her zaman dinlemelisin” diye sıraladı.  
3.Havaalanı mutlaka yapılmalı

Sabancı, hava ulaşımının gelişmesi için 3.Havaalanı’nın da mutlaka yapılması gerektiğini belirterek, “Eğer bu coğrafyada yaşamaya devam edeceksek, hava ulaşımının gelişmesi için 3.Havaalanın mutlaka yapılması gerekir. Bununla birlikte İstanbul’da trafik çilesine çare olacaksa 3.Köprü projesinin de en kısa zamanda tamamlanması gerekir. Bu programa Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Bağcılar’a 3,5 saatte gelebildim. İnsanlar 3,5 saatte Londra’ya uçuyor. Bununla birlikte trafikte uzun süre kalan insanda sinir ve stres artarken, ister istemez moral ve motivasyonun da düşmesine Sebep olabiliyor. Bir işadamı olarak bu enerjimizi yollarda harcamamalıyız. Onun için 3.Köprü mutlaka yapılmalı. Gençlerimizin de bu gibi projelere karşı olmasını da saygı ile karşılamak zorundayız.” Dedi.

Hayal bile edemiyorum

İstanbul’daki Kanal İstanbul Projesi hakkında da konuşan Ali Sabancı’nin projeyi ‘hayal dünyamın bile almakta zorluk çektiği‘ bir proje olarak tanımlaması salondakiler tarafından büyük alkış aldı.

Konuşmaların ardından Yılın İşadamı ödülüne layık görülen ÇETAŞ Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Taşar ve Yılın Genç Girişimcisi ödülüne layık görülen BAYKURT Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baykurt’a plaketleri takdim edildi. Plaketleri veren Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş ve Darülaceze Müessese Müdürü Nevzat Bayhan, AGİD’i her geçen gün faaliyet çıtasını yükselttiğini belirterek kutladı. 


BİLGİLER
tarafından 23 Temmuz 2013 - 00:57 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 201 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
GizemliSevgi - Reklam Alanı
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu opera..

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Diyarbakır’daki Hevsel Bahçeleri’ne Emniyet Müdürlüğü... [Devamı]

Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu operasyonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan’a..

  Erdoğan'ı, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun, Bakü'deki... [Devamı]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan’a gitti
“1 Mayıs tabusunu ortadan kaldırdık&..

  Başbakan Ahmet Davutoğlu,Çankaya Köşkü'nde sendika temsilcileri ile biraraya geldi. Davutoğlu'nun... [Devamı]

“1 Mayıs tabusunu ortadan kaldırdık”
‘Türkiye üzerine düşen bölümü karşıl..

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AB Komisyonu'nun 4 Mayıs'ta vize muafiyetiyle ilgili... [Devamı]

‘Türkiye üzerine düşen bölümü karşılamış olacaktı’
Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih a..

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin, medeniyetimizin binlerce yıllık tarihini, neredeyse... [Devamı]

Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih anlayışını reddediyorum
Bugün gündemde neler var?

  1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, "İlim Yayma Cemiyeti 65.... [Devamı]

Bugün gündemde neler var?
Teröristlerin açtığı çukurların derinliği ..

  Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet birimlerince... [Devamı]

Teröristlerin açtığı çukurların derinliği 2,5 metreyi buldu