GizemliSevgi Reklam Alanı
Bitlis şehidini uğurladı
Bitlis şehidini uğurladı

Bitlis’e yaklaşık 70 kilometre uzaklıkta bulunan Uran Köyü’nde düzenlenen törene, Bitlis Valisi Ahmet Çınar, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mustafa Gezer, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgenerauat Güney, kurum amirleri ve yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Tören, yapılan saygı durusunun ardından askerlerin havaya 3 el saygı atışı ile başladı. Şehit Er Bayram Kardaş’ın Türk Bayrağına sarılı tabutunun silah arkadaşlarının omuzlarında köy meydanına getirilişi sırasında ise annesi İzmir Kardaş, kardeşleri ve yakınları Kürtçe ve Arapça ağıtlar yakarak gözyaşlarına boğuldu. Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Müslüman ülkelerde süren savaşlara dikkat çekerek şöyle konuştu:

“Allah şehidimizin mekanını cennet eylesin. Bütün şehitlerimizin bu uğurda can veren bütün geçmişlerimizin ve ahirete göçmüş olan gazilerimizin mekanları cennet olsun. İslam dünyası büyük bir saldırı altındadır. Müslüman evlatları bütün Müslüman ümmeti büyük bir zulüm altında, ülkeleri işgal ediliyor. Şehir, köyleri bombalanıyor. Büyük- küçük, yaşlı- kadın demeden alanen öldürüyorlar. Bunu İslam alemi de seyrediyor. Bu seyir bir oyuna gelme, sapıtma, sapkınlığa ulaşmış Müslüman alemin çocukları birbirini boğazlıyor ve birbirini boğazlarken yeryüzünde bugün egemen olan emperyalist dünyanın mafyası zalim devletlere hizmet ediyor, uşaklık ediyor. Cenabı Allah’ın da bir hesabı var. Bu Müslüman çocuklarına silahları vererek, o silahları da onların petrollerinden, madenlerinden elde ederek, onların olanı, çalarak, oradan karşılayarak, birbirlerini kırmak için verirken, bu zulüm kemale erdi. ‘Kemale eren zevale erer’ diyor büyüklerimiz. İnşallah bu zulüm zevale de erecektir. İslam alemi sürünüyor, perişandır, Müslümanlar saldırı altında demiştim. En büyük saldırıda dünyada tek egemen kalmış bütün mazlum Müslümanların, Hıristiyan ve Müslüman olmayan mazlumların dahi umudu olan Türkiye dimdik ayakta olduğu için en büyük tehlike gördükleri için Türkiye’ye yönelik saldırılar var. Bunu önce PKK gibi DAEŞ gibi DHKP-C gibi FETÖ gibi örgütlerle yapıyorlardı. Hepsi birden saldırıyor. Onların bir bir düşmesi ile birlikte bu egemen emperyalist dünyanın mafyası zalim ülkeler 100 yıl önce Çanakkale’ye ne amaçla geldilerse bugün Suriye’ye, Irak’a da aynı amaçla geldi. Bu hedefleri doğrultusunda bütün kötülükleri yapıyorlar. Ama Türkiye Çanakkale’de olduğu gibi dimdik bu zulmün bu küffarın karşısında ayakta, evlatları dedeleri gibi can veriyor. Vatan olmazsa ne milli şuur, onur, haysiyetimiz ne de namusumuz kalır. Ortadoğu’da zulme uğrayan ülkeler ecdadımızın bize miras bıraktığı islamın büyük mirası olan kardeşlik duygusuyla bizim misafirimiz oluyorlar. Emin olun ki bizim gidecek hiçbir yerimiz olmayacak. Ama hiçbir yere de gitmeyeceğiz. Dedeleri gibi şehit olmayı bilen bu kardeşlerimiz sayesinde vatanımız ayakta namusumuz, şerefimiz dimdik ayakta. şehitlerimize minnettarız. Allah, askerimizi, polisimizi, korucularımızı güçlü ve muzaffer kılsın.”

Şehit Babası Medeni Kardaş ise, şehit olan ağlu ile birlikte toplam 9 çocuğunu olduğunu ve Bayram ile 2 gün önce telefonla konuştuğunu armaüıdter. “Bana; ‘Baba benim mevzimin bir tarafında Doçka, diğer tarafında MG3, diğerinde Biksii var. Sen oralara, diğer çocuklarına bak. Bana bir şey olmaz. Ben güven içerisindeyim’ dedi. Ayrıca ben bugün çok mutluyum. Şehit babasıyım. Ben oğlumla gurur duyuyorum. Allah herkese bu şehitlik mertebesini nasip etmez. Orada konuştuğumuz Tugay Komutanı, Bayram’ın büyük bir mücadele vererek, kanının son damlasına kadar mücadele vererek en sonunda şehit olduğunu söyledi” dedi.

Konuşmaların ardın kılınan cenaze namazı sonrası şehit cenazesi omuzlarda taşınarak köy mezarlığında defnedildi. Bayram Kardaş’ın terhisine 29 gün kaldığı bir kardeşinin ise Uzman Çavuş olduğu belirtildi. Tören ardından Bitlis Valisi Ahmet Çınar tarafından Türk Bayrağı ve şehit fotoğrafı baba Medeni ile annesi İzmir’e teslim edildi.
Özcan ÇİRİŞ-Zübeyir DALGA/MUTKİ(Bitlis), (DHA)


BİLGİLER
tarafından 09 Kasım 2016 - 02:21 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 1 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
GizemliSevgi - Reklam Alanı
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu opera..

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Diyarbakır’daki Hevsel Bahçeleri’ne Emniyet Müdürlüğü... [Devamı]

Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu operasyonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan’a..

  Erdoğan'ı, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun, Bakü'deki... [Devamı]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan’a gitti
“1 Mayıs tabusunu ortadan kaldırdık&..

  Başbakan Ahmet Davutoğlu,Çankaya Köşkü'nde sendika temsilcileri ile biraraya geldi. Davutoğlu'nun... [Devamı]

“1 Mayıs tabusunu ortadan kaldırdık”
‘Türkiye üzerine düşen bölümü karşıl..

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AB Komisyonu'nun 4 Mayıs'ta vize muafiyetiyle ilgili... [Devamı]

‘Türkiye üzerine düşen bölümü karşılamış olacaktı’
Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih a..

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin, medeniyetimizin binlerce yıllık tarihini, neredeyse... [Devamı]

Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih anlayışını reddediyorum
Bugün gündemde neler var?

  1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, "İlim Yayma Cemiyeti 65.... [Devamı]

Bugün gündemde neler var?
Teröristlerin açtığı çukurların derinliği ..

  Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet birimlerince... [Devamı]

Teröristlerin açtığı çukurların derinliği 2,5 metreyi buldu