GizemliSevgi Reklam Alanı
Sakıncalı iki üstat
Sakıncalı iki üstat

Şubat sanıkları kendilerini savunmaya devam ediyor. Kendilerini mahkeme heyeti önünde ‘suçsuzuz’ şeklinde savunan ve bildikleri tüm psikolojik harp taktiklerini uygulayarak davayı sulandırmaya çalışan sanıkların, Said Nursi ve Mehmet Akif Ersoy’u bile ‘sa

ASLAN DEĞİRMENCİ / ANKARA- MİLATGAZETESİ

Vatani görevini yaparken, Bediüzzaman Said Nursî’nin eserlerini okuyan Mehmetçikler, “Sakıncalı Piyade’ ilan edilmiş. İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un sözlerine afişlerinde yer veren parti ise ‘tehlikeli’ olarak kayıt altına alınmış.

Milat’ın ele geçirdiği raporlara göre cunta, vatan görevini yaparken, Bediüzzaman Said Nursî’nin eserlerini okuyan Mehmetçikleri, “Sakıncalı Piyade’ ilan etmiş. İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un sözlerine afişlerinde yer veren parti ise cunta tarafından ‘tehlikeli’ olarak kayıt altına alınmış.

28 Şubat davası Ankara’da sürerken Milat karanlık sürecin akla ziyan uygulamalarını deşifre etmeye devam ediyor. BÇG’nin talimatıyla illerdeki birliklerin düzenli olarak karargâha sunduğu raporlar cuntanın hayatın her alanına müdahale ettiğini gözler önüne seriyor.

ÜSTADA BÜYÜK HAKSIZLIK

2000 yılında Zırhlı Birlik Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı tarafından ‘gizli’ mühürlü değerlendirme raporunda Bediüzzaman Said Nursî sakıncalı ilan edilmiş, yapılan aramalarda Üstadın eserlerini okuyan erler ‘Sakıncalı Piyade’ olarak fişlenmiş. Karargaha sunulan raporda, “Zh.Brlk. Ok.K.lığında  17.02.2000 tarihinde yapılan  aramada, Tnk.Er.M.Murat Yılmazbaş’a ait Saidi Nursi’nin yazdığı “Kuran Şakirtlerinin Hizmet Rehberi” isimli kitap bulunmuştur. Adı geçen erin ifadesi alınmıştır” deniliyor.

BUNU DA GÖRDÜK

Bediüzzaman Said Nursî’nin eserlerini sakıncalı gören anlayış, Kurtuluş Savaşı’nın en zor günlerinde büyük zaferin müjdecisi, İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un sözlerini de benzer şekilde tehlikeli ilan etmiş. Bir siyasi parti tarafından Mehmet Akif Ersoy’a ait olan, “Kızımın iffeti batmakta rezilin gözüne acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne” sözüne yer verilen afişler laiklik karşıtlığı olarak görülmüş ve fişlemeler de yerini almış.

Söz konusu raporda olay şu şekilde anlatılmış: “20 Mart 1998 günü Denizli şehir merkezinde bulunan Babadağlılar işhanının karşısındaki yola Yeniden Doğuş Partisi tarafından, üzerinde; “Kızımın iffeti batmakta rezilin gözüne acırım tükürüğe billahi tükürsem yüzüne” M. Akif ERSOY “ ibaresinin yazılı olduğu bir bez afişin asıldığını,..(24/03/98/ Ege Ordu K.lığı)”

SANKİ TERÖR DELİLİ

Büyük Birlik Partisi tarafından hazırlanan başörtü kronolojisini ise Jandarma Genel Komutanlığı tehlike olarak görüp, karargaha bildirmiş. Hatta bir sanayi sitesinde söz konusu kronoloji bulununca ‘ele geçirildi’ ifadeleri ile rapor altına alınmış.

İşte skandaldan raporda yer alan söz konusu fişleme: “Büyük Birlik Partisi Tokat Niksar ilçe teşkilatınca hazırlanan 04 Nisan 1998 günü Niksar Yeni Sanayi Sitesinde “Baş Örtüsü Zulmü” Başlıklı basın bülteninin ele geçirildiğini… (14/04/98/ Jandarma Genel K.lığı)”


BİLGİLER
tarafından 10 Ekim 2013 - 18:32 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 255 kez Okunmuştur.
ETİKETLER
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
GizemliSevgi - Reklam Alanı
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu opera..

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Diyarbakır’daki Hevsel Bahçeleri’ne Emniyet Müdürlüğü... [Devamı]

Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu operasyonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan’a..

  Erdoğan'ı, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun, Bakü'deki... [Devamı]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan’a gitti
“1 Mayıs tabusunu ortadan kaldırdık&..

  Başbakan Ahmet Davutoğlu,Çankaya Köşkü'nde sendika temsilcileri ile biraraya geldi. Davutoğlu'nun... [Devamı]

“1 Mayıs tabusunu ortadan kaldırdık”
‘Türkiye üzerine düşen bölümü karşıl..

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AB Komisyonu'nun 4 Mayıs'ta vize muafiyetiyle ilgili... [Devamı]

‘Türkiye üzerine düşen bölümü karşılamış olacaktı’
Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih a..

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin, medeniyetimizin binlerce yıllık tarihini, neredeyse... [Devamı]

Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih anlayışını reddediyorum
Bugün gündemde neler var?

  1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, "İlim Yayma Cemiyeti 65.... [Devamı]

Bugün gündemde neler var?
Teröristlerin açtığı çukurların derinliği ..

  Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet birimlerince... [Devamı]

Teröristlerin açtığı çukurların derinliği 2,5 metreyi buldu