GizemliSevgi Reklam Alanı
Türk modacı New York’ta ayakta alkışlandı
Türk modacı New York’ta ayakta alkışlandı

New York’taki defilesine ünlüleri akın ettiği Ataker’in, 39 kıyafetini, birbirinden alımlı ve güzel 39 manken sundu. 2008 Kainat Güzeli Venezüellalı model ve oyuncu Dayana Mendoza da Ataker için podyuma çıktı. Defileyi aralarında diplomatlar, modacılar ve gazeteciler, mağaza ve butik sahipleri, Amerikalı moda yazarları ile ünlülerin de bulunduğu konuklar izledi. Ünlü isimler arasında ABD Başkanı Donald Trump ile 6 yıl evlilik yaşayan, kızları Tiffany Trump’ın annesi Marla Maples, Amerikalı Kainat Güzeli Olivia Culpo yer aldı. New York Ticaret Ataşesi Özgür Çelikel de defileyi eşi Ayşe Çelikel ile birlikte izledi. Türkiye’de yayınlanan dünyaca ünlü Fransız kadın ve moda dergisi Madame LeFigaro dergisi, Ataker’in defilesinin hemen ardından, internet sitesinde yayınladığı haber ve fotoğraflarla John Paul Ataker markasından övgüyle söz etti.

endisini bir moda tasarımcısı olmaktan çok terzi olarak tanımlamayı tercih ettiğini söyleyen ve zarif haute couture giysileri ile görkemli bir defile düzenleyen Numan Ataker, giysilerde kullandığı kumaş, dikim ve renk ayrıntılara verdiği önemle dikkat çekti. Eserlerinde Türkiye’nin kültürel zenginliklerinden esinlenip, bunları giysilere yansıttığını belirten John Paul Ataker markasının yaratıcısı Numan Ataker, Sonbahar-Kış 2017-2018 koleksiyonunda jakar, organze, kadife kumaşları ile deri kullandığını belirtti.

Türkiye’nin tarihi ve kültürel zenginliklerini, etnik çizgileri, son derece zarif ve şık giysilerle harmanlayarak çağdaş kadının her zaman tercih edeceği tasarımlara dönüştürmesi ile tanınan Ataker, bu koleksiyonunda Yezidi kadınlarından esinlendiğini söyledi. Ataker, ‘Açıkçası Yezidi kadınlardan niye esinlendiniz derseniz, yok olmakta olan kültürler benim dikkatimi çekiyor. Bunlar hakkında bir şeyler üretmek istedim’ dedi.

Ataker, New York Moda Haftası kapsamında Eylül ayında İlkbahar-Yaz defilesinde Karadenizli kadınları işleyeceğini belirterek, ‘Karadenizlilerin kıyafetlerini tasarlamayı düşünüyoruz. Başladık bile çalışmalarımıza. Eylül ayında horonla, kemençeyle bir defile yapmayı umuyoruz’ diye konuştu. Numan Ataker, moda tasarımcısı olarak New York’ta sesini daha iyi duyurabildiğini, yoğun ilgi gördüğünü, Türkiye’de ise biraz geri planda kaldığını düşündüğünü aktardı.

John Paul Ataker markasının ABD Yönetim Kurulu Başkanı, Numan Ataker’in kız kardeşi Kerime Ataker de, bu defilede en güçlü koleksiyonu sunduklarını belirtti. Kerime Ataker, ‘Her yeni koleksiyon daha da güçlü olacak. Bu defile için giyilebilir, dramatik ve cesurca bir koleksiyon hazırladık’ dedi.

Giysilerin New York’ta podyumlara çıkmasından önce koleksiyonun ne olacağının çok merak edildiğini söyleyen Kerime Ataker, ‘Çünkü daha önceki gösterilere bakarak, bizim neler yaratacağımızı dikkatle izliyorlar. Dünya markası olma yolunda güvenle ilerliyoruz’ dedi.

John Paul Ataker markasını giyen ünlüler arasında, Kelly Osborne, Tamar Braxton, Kamie Crawford, Molly Bernard, Kristen Teakman, Trey Songz, Taylor Dye, Zulay, Henao, Ahlee Keating, Danielle Moinet, Symon, Madison Marlow, Bonang Matheba, Marla Maples, Tiffany Trump ve Madeline Stuart gibi isimler bulunuyor.
Nafiz ALBAYRAK / NEW YORK (DHA)


BİLGİLER
tarafından 01 Mart 2017 - 15:46 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 0 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
GizemliSevgi - Reklam Alanı
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu opera..

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Diyarbakır’daki Hevsel Bahçeleri’ne Emniyet Müdürlüğü... [Devamı]

Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu operasyonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan’a..

  Erdoğan'ı, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun, Bakü'deki... [Devamı]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan’a gitti
“1 Mayıs tabusunu ortadan kaldırdık&..

  Başbakan Ahmet Davutoğlu,Çankaya Köşkü'nde sendika temsilcileri ile biraraya geldi. Davutoğlu'nun... [Devamı]

“1 Mayıs tabusunu ortadan kaldırdık”
‘Türkiye üzerine düşen bölümü karşıl..

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AB Komisyonu'nun 4 Mayıs'ta vize muafiyetiyle ilgili... [Devamı]

‘Türkiye üzerine düşen bölümü karşılamış olacaktı’
Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih a..

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin, medeniyetimizin binlerce yıllık tarihini, neredeyse... [Devamı]

Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih anlayışını reddediyorum
Bugün gündemde neler var?

  1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, "İlim Yayma Cemiyeti 65.... [Devamı]

Bugün gündemde neler var?
Teröristlerin açtığı çukurların derinliği ..

  Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet birimlerince... [Devamı]

Teröristlerin açtığı çukurların derinliği 2,5 metreyi buldu