GizemliSevgi Reklam Alanı
Umar’ın Samsunspor’a verdiği zarar büyük
Umar’ın Samsunspor’a verdiği zarar büyük

PTT 1’inci Lig takımlarından Samsunspor Kulübü yönetimi, Nuri Asan Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Başkan Erkut Tutu, ilk olarak Amini Umar ile ilgili kulübün yaşadığı sıkıntılardan bahsetti. Umar’ın Samsunspor kulübüne büyük zararlar verdiğini belirten Başkan Tutu, “Umar’ın Samsunspor’a verdiği zarar çok büyük. Bir futbolcu, bir kulübe zarar verse verse ancak bu kadar verir. Halen Umar’ın bu borcunun dışında kulübünün ve menajerinin borçları da çıktı. Şimdi bir de onlarla boğuşuyoruz. Onlardan ciddi bir para gelecek. Biz Umar’ın parasını ödediğimiz için bize bir belge verdiler. Belgeyi de biz, Umar’ın kendi imzası ve hukukçularının yazdığı belgeyi UEFA’ya sunduk. Verdikleri belgeyi ‘bu belge bizimdir’ dedikleri taktirde o zaman hem belge vermekten, hem de verdikleri belgeyi inkar edip alacak davası açmaktan yargılanacaklar. Biz de bu sürecin sonuçlanmasını bekliyoruz. Bu mahkeme sonuçlandıktan ve karar çıktıktan sonra kendi avukatımız ile bize bu zararları veren kişiye karşı tabi ki bir çalışma yapacağız. Biz de yeni bir avukat arkadaşımız ile protokol yaptık ve bütün davalarımıza o bakacak” dedi.

ENGİN KORUKIR’LA SÖZLEŞMEMİZ VAR

Şu anda yeni bir teknik direktör arayışı içinde olmadıklarını, Engin Korukır ile devam eden bir sözleşmelerinin olduğunu söyleyen Başkan Erkut Tutu, “Hiçbir hocayla görüşmemiz olmadı. Engin Korukır ile devam eden bir sözleşmemiz var. Biz önümüzdeki hafta Pazartesi günü Engin hocayı kulübümüze çağıracağız. Onun da fikrini alacağız. Takımın şu andaki durumu ile ilgili fikirlerini alacağız. Ne düşündüğünü alacağız. Bakalım hocamız bizimle çalışacak mı? Onunla oturup konuştuktan sonra yönetim kurulumuz ile birlikte görüşmenin sonucunun değerlendirmesini yapacağız ve bir karar vereceğiz. Bundan sonra bu kadro ile zor bir lig geçireceğiz. Onun için kulübün menfaatlerini koruyarak elimizden geldiği kadar en doğru kararı almak için çaba sarf edeceğiz” diye konuştu.

YENİ STADYUMUN ÖNÜMÜZDEKİ SEZONUN İLK YARI SONUNA HAZIR

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde TOKİ ve Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle yapımına devam edilen Yeni Samsun 19 Mayıs Stadyumu ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Tutu, stadyumun önümüzdeki sezon başında hazır olamayacağını belirterek, “Tekkeköy’e yapılan stadyum son iki aydır olan yağışlardan dolayı bizim hedefimizden daha yavaş gitti. Çünkü çatıyı kapatamadılar, kuleleri sökemediler ve zemine başlayamadılar. Bundan dolayı da yaklaşık 1.5 aylık bir gecikme oldu. Fakat stadyumun alt taraflarında bütün işler devam etmiş, soyunma odalarında sular akıyor, ışıkları yanıyor. Şimdi çatının kaplaması komple bitti. Daha sonra hemen vinçleri kaldırdılar. Şu anda da drenaj çalışmaları yapılıyor. Bizim en büyük korkumuz, döşenecek çimin 2-2.5 ay boyunca kalıcı olamayacağı sıkıntısı içeresindeydik. Şimdi de Beşiktaş’ın stadındaki hibrit çalışması gibi bizimde stadımızda hibrit çimler ekilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı Trabzonspor’un ve bizim stadyumumuz lige yetişebilmesi için hibrite çevirdi. Hibrit döşendikten 15 gün sonra maç oynanmaya hazır oluyor. Stadyum bu hızla giderse ilk yarının sonuna doğru biz inşallah burada oynamaya başlayacağız. Orada çok güzel reklam alanlarımız olacak. Hibrit çalışması Beşiktaş’ın yeni stadı ile aynı çalışmada olacak” şeklinde konuştu.


BİLGİLER
tarafından 24 Haziran 2016 - 14:32 tarihinde yayınlandı.
GÖSTERİM SAYISI
Bu Yazı Şuana Kadar 59 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
facebook Twitter Frienfeed Twitter Google
GizemliSevgi - Reklam Alanı
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
Yorumunuz
:

 

SON YAZILAR
Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu opera..

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan Diyarbakır’daki Hevsel Bahçeleri’ne Emniyet Müdürlüğü... [Devamı]

Hevsel Bahçeleri’ne uyuşturucu operasyonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan’a..

  Erdoğan'ı, Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi İsmail Alper Coşkun, Bakü'deki... [Devamı]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan’a gitti
“1 Mayıs tabusunu ortadan kaldırdık&..

  Başbakan Ahmet Davutoğlu,Çankaya Köşkü'nde sendika temsilcileri ile biraraya geldi. Davutoğlu'nun... [Devamı]

“1 Mayıs tabusunu ortadan kaldırdık”
‘Türkiye üzerine düşen bölümü karşıl..

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AB Komisyonu'nun 4 Mayıs'ta vize muafiyetiyle ilgili... [Devamı]

‘Türkiye üzerine düşen bölümü karşılamış olacaktı’
Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih a..

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin, medeniyetimizin binlerce yıllık tarihini, neredeyse... [Devamı]

Tarihimizi 1919’dan başlatan tarih anlayışını reddediyorum
Bugün gündemde neler var?

  1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, "İlim Yayma Cemiyeti 65.... [Devamı]

Bugün gündemde neler var?
Teröristlerin açtığı çukurların derinliği ..

  Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet birimlerince... [Devamı]

Teröristlerin açtığı çukurların derinliği 2,5 metreyi buldu